Znani są już zwycięzcy I edycji

26 lutego 2010 podczas otwarcia Mega Conference 2010 organizowanej przez AIESEC odbył się uroczysty finał I edycji Konkursu na pomysł.

W Konkursie wzięło udział ponad 50 studentów, którzy prezentowali najróżniejsze bardzo twórcze pomysły z wielu dziedzin – począwszy od drobnych gadżetów, poprzez projekty urządzeń elektronicznych, mechanicznych, chemicznych, komunikacyjnych jak również projekty biznesowe. Twórcy najlepszych prac zaprezentowali Jury skonstruowane przez nich prototypy.

Jury przyznało dwie nagrody – nagrodę wyróżnienia za innowacyjny mechanizm do segregatora biurowego otrzymał Pan Wojciech Kamiński. I nagrodę przyznano Panu Krzysztofowi Cieślakowi za innowacyjny projekt mechanizmu różnicowego do zastosowania w maszynach a w szczególności w samochodach – rozwiązanie do tej pory nie tylko nigdzie na świecie niestosowane ale zupełnie nieznane. Zwycięzcą jest student, który połączył 2 pasje: historię oraz mechanikę i budowę maszyn.

Główną nagrodą było zabezpieczenie praw z zakresu własności intelektualnej. Czynności te zostały wykonane przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Wręczono również nagrody rzeczowe: zestaw do nawigacji do GPS za projekt mechanizmu różnicowego oraz aparat cyfrowy za projekt mechanizmu do segregatora biurowego. Dodatkowo Organizatorzy umożliwili spotkanie Laureatów z przedstawicielami firm zainteresowanych komercjalizacją tych projektów. Obecnie trwają rozmowy ws. wdrożeń pomysłów w życie.