Poprzednie edycje

"Konkurs na Pomysł" organizowany jest od 2009 roku i cieszy się dużym powodzeniem wśród studentów, w szczególności kierunków technicznych. Odnotować należy również wyraźnie większą popularność Konkursu w drugiej edycji, co przełożyło się na ilość i poziom zgłoszonych pomysłów.

I edycja
Laureatem pierwszej edycji „Konkursu” był Pan Krzysztof, twórca innowacyjnego projektu mechanizmu różnicowego do zastosowania w maszynach. Kancelaria Prawno Patentowa Jarzynka i Wspólnicy z Warszawy przygotowała zgłoszenie patentowe na wynalazek Pana Krzysztofa i według naszej wiedzy, pomysł ten zdążył przyciągnąć już znaczne zainteresowanie rynku.

II edycja
Laureatką drugiej edycji została Pani Beata, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, autorka projektu jednoosobowego, składanego pojazdu wodnego. Ten bardzo interesujący i rokujący wielkie nadzieje pomysł został już zgłoszony w Urzędzie Patentowym.
Oprócz głównej nagrody w postaci profesjonalnej pomocy prawnej, laureaci otrzymywali również ufundowane przez współorganizatorów Konkursu nagrody rzeczowe.

III edycja
Laureatem trzeciej edycji został Pan Jędrzej z Pszczyna, student Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, autor nowatorskiego projektu gniazda USB. Wynalazek ten został złożony w Urzędzie Patentowym w celu uzyskania ochrony.

IV edycja
Laureatem czwartej edycji Konkursu na Pomysł został Pan Sylwester Mieszek – student V roku fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pan Sylwester jest autorem systemu wymiany sita maszyny sitodrukowej. Po raz pierwszy dla finalistów zostało zorganizowane szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz komercjalizacji własnych projektów. Swoją wiedzą podzielili się Robert Jarzynka i Michał Jędrzejewski, rzecznicy patentowi z Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy.

V edycja
Zwycięzcą piątej edycji Konkursu na Pomysł został Pan Robert Wałęsiak – autor innowacyjnego stojaka rowerowego. Oficjalne rozdanie dyplomów odbyło się 9 lutego 2015r. Po raz kolejny dla finalistów zostało zorganizowane praktyczne szkolenie, którego celem jest ułatwienie uczestnikom ich startu na rynku.

VI edycja
Zwycięzcą szóstej edycji Konkursu na Pomysł został Pan Mikołaj Tuczyński z Pleszewa. Pan Mikołaj, student Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, przedstawił wynalazek związany z branżą budowlaną ułatwiający konserwację narzędzi.

VII edycja 
Paweł Wyka zdobywcą głównej nagrody! Dla Pana Pawła był to trzeci start w naszym konkursie.

VIII edycja
Konkurs rozpoczynamy 1 grudnia 2016 r.